Podsumowanie akcji #MikołajkowyWolontariat2021

Kolejny raz w połowie listopada mikołajkowi wolontariusze zakasali rękawy i ruszyli do przedświątecznego pomagania. I kolejny raz akcja #MikołajkowyWolontariat wyzwoliła mnóstwo energii, entuzjazmu, a jej efekty przerosły nasze oczekiwania. Czas podsumowań, czas podziękowań.

Co udało się zrobić?

Dzięki kilku równoległym zbiórkom rzeczowym w szkołach (Zobacz: „Szkolni wolontariusze przygotowali świąteczną niespodziankę dzieciom z niepełnosprawnościami”) udało się zebrać mnóstwo zabawek, puzzli, słodyczy, artykułów higienicznych, ubrań. Wszystko zgodnie z listą zgłoszonych nam potrzeb. Zorganizowaliśmy także zbiórkę finansową na portalu zrzutka.pl (Dzieci w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bacikach Średnich na Podlasiu czekają na świąteczne prezenty!) i dzięki fantastycznym darczyńcom zebraliśmy kwotę 2.440 zł, czyli o 540 zł przekroczyliśmy początkowy cel zbiórki. Młodzi wolontariusze ze szkolnych kół wolontariatu  wykonali  stroiki, ozdoby świąteczne, upiekli i ozdobili pierniki. Ponadto zorganizowali kiermasze, dzięki którym łącznie uzbierali dodatkowo około 2 tys. zł! Za zebrane środki finansowe uzupełniliśmy zakupy z listy potrzeb, a przede wszystkim mogliśmy kupić dużo nowych dresów i kolorowej pościeli. Mikołaj dwukrotnie odwiedzał dzieci – zarówno 6 grudnia, jak i tuż przed wigilią Bożego Narodzenia.

Komu pomogliśmy?

Podobnie jak rok temu, akcja #MikołajkowyWolontariat także w tym roku została zorganizowana głównie z myślą o dzieciach z niepełnosprawnościami mieszkających w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bacikach Średnich. Z uwagi jednak na nadspodziewany rozmiar tegorocznej zbiórki rzeczowej, część z darów trafiła także do dzieci ze szkół specjalnych – w Bielsku Podlaskim i w Siemiatyczach. Ponadto część rękodzieła szkolne koła wolontariatu zdecydowały się przekazać na kiermasze i aukcje na rzecz pomocy Rahimowi – choremu chłopcu z Hajnówki (Niebieski Świat Rahima).

Dzięki komu akcja się udała?

Koordynatorem akcji, podobnie jak w ubiegłym roku, byli PełnoAktywni. W działania pomocowe zaangażowali się zaś przede wszystkim młodzi wolontariusze i koordynatorzy szkolnego wolontariatu. To właśnie Wy tak sprawnie przeprowadziliście zbiórki rzeczowe, kiermasze, wykonaliście piękne rękodzieło, wypieki. Wielkie podziękowania za to dla:

– szkolne koło wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach
– szkolne koło wolontariatu w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grodzisku
– szkolne koło wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3 Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim
– szkolne koło wolontariatu w Szkole Podstawowej w Andryjankach

Dziękujemy darczyńcom tych wszystkich cudownych prezentów, które trafiły na zbiórki rzeczowe w każdej ze szkół.

Akcję wsparli także członkowie Podlaskiej Sieci Samopomocowej „Podaj Dalej”, szczególne podziękowania dla Stowarzyszenia Bielskie Babeczki.

Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM 33 DARCZYŃCOM, którzy wsparli zbiórkę finansową. Bez Was nie udałoby się kupić tylu nowych tak bardzo potrzebnych dzieciom rzeczy!

Każdemu, kto w jakikolwiek sposób wsparł, pomógł, nagłośnił akcję #Mikołajkowywolontariat2021 – wielki ukłon i podziękowania za dobre serce! BEZ WAS TA AKCJA NIE BYŁABY MOŻLIWA, Z WAMI ZAŚ MOŻLIWE JEST WSZYSTKO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *