Rusza akcja Mikołajkowy Wolontariat 2023!

To już czwarta edycja akcji Mikołajkowy Wolontariat! W tym roku pomagamy tradycyjnie już dzieciom z Zakładu  Opiekuńczo Leczniczego (ZOL) w Bacikach Średnich na Podlasiu. Mieszkają tam dzieci z poważnymi niepełnosprawnościami, a dla wielu z nich jest to jedyny dom, jaki mają. W tym roku pomagamy także pacjentom Hospicjum Proroka Eliasza. Jeśli zbierzemy więcej rzeczy, to podobnie jak w latach ubiegłych,  pomożemy też dzieciom i seniorom z innych placówek opiekuńczych i leczniczych na Podlasiu.

Oto podsumowania poprzednich akcji:

#MikołajkowyWolontariat2020

#MikołajkowyWolontariat2021

#MikołajkowyWolontariat2022

Czy i w tym roku pomożesz nam spełnić marzenia chorych dzieci i seniorów?

Mikołajkowi Wolontariusze z podlaskich organizacji i szkół w okolicach wigilii Bożego Narodzenia (katolickiej i prawosławnej) zawiozą dzieciom i seniorom świąteczne podarki. Wolontariusze przygotowują także świąteczne niespodzianki – podobno po nocach znów coś dziergają, wyplatają i sklejają! ? Trwaj także próby muzyczne i teatralne, zatem będą też w tym roku artystyczne występy!

Jak można włączyć się w akcję?

Zbiórkę potrzebnych rzeczy prowadzi Podlaska Sieć Samopomocowa „Podaj Dalej”. Oto kontakt do koordynatorki zbiórki: Katarzyna Kamecka-Lach tel. nr 600 881 572.

Listę miejsc (organizacji, instytucji, szkół, firm) gdzie można będzie dostarczyć rzeczy będziemy sukcesywnie zamieszczać też w tym ogłoszeniu. 

Bardzo prosimy, aby przynosić  TYLKO rzeczy z poniższej listy:

Zbieramy w tym roku:

– Skarpety (nowe), w rozmiarach od najmniejszych dziecięcych aż do największych numerów stóp osób dorosłych;

– kocyki (nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie);

– środki higieniczne: chusteczki nawilżane (duże opakowania), szampony dla dzieci, balsamy do ciała dla dzieci i dorosłych, pieluchy dla dorosłych, podkłady na łóżka dla osób leżących, papier toaletowy, ręczniki papierowe;

– środki utrzymania czystości typu Domestos i Cif, ściereczki jednorazowe do kurzu;

– słodycze takie jak: ciasteczka, ptasie mleczko, wafelki, czekolady, żelki (Uwaga! Prosimy NIE przynosić drobnych cukierków, groszków, landrynek, takich które mogą spowodować zadławienie)

– musy owocowe i suche artykuły spożywcze (typu makaron, kasza, ryż) w szczelnych opakowaniach i o długim terminie przydatności.

Kim są Mikołajkowi Wolontariusze?

Organizatorami akcji Mikołajkowy Wolontariat są PełnoAktywni Wolontariusze i Podlaska Sieć Samopomocowa „Podaj Dalej” (PSS Podaj Dalej). Jesteśmy dużą społecznością, a połączyła nas pasja do pomagania. Można nas spotkać w całym Subregionie Bielskim. Są wśród nas: lokalne stowarzyszenia i fundacje, szkolne koła wolontariatu, grupy nieformalne, osoby prywatne.

Zbiórka publiczna została zgłoszona przez organizację członkowską PSS Podaj Dalej w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji i nadano jej numer: 2023/5102/OR