Wolontariusze z Klubu „W jedną stronę” pomagają bezdomnym zwierzakom

21 czerwca wolontariusze z Klubu „W jedną stronę” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bielsku Podlaskim udali się z wizytą do schroniska dla psów Ciapek w Hajnówce, aby przekazać zebrane wcześniej dary. Wizyta była poprzedzona zbiórką żywności dla zwierząt. Uczniowie szkoły bardzo chętnie przyłączyli się do tej akcji i przynieśli dużą ilość suchej i mokrej karmy dla psów. W maju organizowane były również kiermasze i sprzedaż ciasta. Dochód został przeznaczony na zakup specjalistycznej karmy dla psich seniorów.

Wolontariuszy powitała pracownica schroniska, która opowiedziała o funkcjonowaniu instytucji i pokazała pomieszczenia, w których zwierzęta bawią się, śpią oraz przechodzą kwarantannę.

W schronisku Ciapek przebywa około 100 pięknych psiaków. Wiele z nich ma za sobą bardzo smutne doświadczenia. Znajdują się tam pieski, które zostały wyrzucone, były bite, zostawione na wysypisku śmieci. Mimo to nadal czekają na swojego człowieka, który ich pokocha.

To była bardzo ważna lekcja, która uczy wrażliwości, miłości i szacunku dla zwierząt oraz przyjaznego stosunku do wszystkich stworzeń: tych, które są w naszych domach, jak i tych, dla których domem jest niestety schronisko

Informacja i zdjęcia ZE STRONY FB SZKOŁY